Home / Filistin / Büyük Dönüş Yürüyüşü / Gazze DENİZ Eylemlerinde 25 FİLİSTİNLİ Yaralandı

Gazze DENİZ Eylemlerinde 25 FİLİSTİNLİ Yaralandı

Siyonist işgal güçlerinin, kuşatmayı kırmak için denizde yapılan faaliyetlere gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bombayla saldırması sonucu 25 kişinin yaralandığı belirtildi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, Gazze’nin kuzeyinde kuşatmayı kırma faaliyetlerine saldıran işgal güçlerinin 25 kişiyi yaraladığını belirtirken, Filistin Kızılay’ı ise bunlardan 10’unun gerçek mermi, 7’sinin plastik mermiyle yaralandığını, geri kalanların ise gazlar nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdiklerini ifade etti.

Diğer taraftan görgü tanıkları, Bureyc Mülteci Kampının doğusunda 13 yaşındaki Filistinli bir çocuğun işgal askerlerinin kurşunlarıyla yaralandığını ifade etti.

Gazze Kuşatmasını Kırmak İçin Ulusal Girişim daha önce yaptığı açıklamada, Gazze kuşatmasını kırmak için 16’cı deniz faaliyetlerinin yapılacağını duyurarak, kuşatmayı kırma faaliyetlerinin amacına ulaşıncaya kadar durmayacağını belirtmişti.

Ulusal Girişim Gazze kuşatmasını kırmak amacıyla birkaç ay önce deniz yoluyla dünyaya açılmak için girişimde bulunduysa da işgal güçlerinin sert müdahaleleri ve engellemeleri yüzünden başarıya ulaşamadı.