GAZZE’de Darbeci SİSİ’ye Ramazan Teşekkürü

Şehirde Saraya kavşağına asılan büyük bilboard ile Gazze’den Mısır’a ve Darbeci Sisi’ye teşekkür edildi. Dünyadaki birçok ülke gibi Mısır Darbe yönetimi de istemeden de olsa Gazze Ablukasının Mısır tarafında birazcık esneklik gösterdi.

Bilboard üzerindeki yazılarda “Teşekkürler Mısır” ifadesi ve sol alt köşede de “Çok Yaşa Mısır” ifadesi yer aldı.

Dünya Müslümanları ve Mustazaflarının kalbi duygularla bağlı olduğu Gazze Halkının, son yıllarda yaşadığı abluka ve son haftalarda yüzlerce sivilin katledilmesi ile sonuçlanan saldırılar nedeniyle, mazlumların gönüllerinde kabaran öfkeler artık yönetimleri somut adımlar atmaya mecbur bırakıyor.

Büyük Dönüş Yürüyüşü ile tüm dünyanın gündemine oturan ve Dünya Halklarına, Filistin – Gazze’nin intifadasındaki haklılığını ve mazlumiyeti gösteren, aynı şekilde Siyonist Rejimin de kanlı çehresini tekrar hatırlatan bu süreçte; Gazze için mecburen de olsa hem Siyonist İsrail’e karşı söylemler tekrar sertleşti hem de beklenmeyen bazı ülkelerden birtakım adımlar geldi.

Mısır Cuntası Dünya Müslümanlarının hassasiyetinden korkarak da olsa Ramazan ayı boyunca Gazze’ye giriş-çıkış konusunda biraz rahatlamaya müsaade etti.

Mısır Darbe Yönetimi yine bu süreçte farklı ülkelerden Gazze Ablukası için bir araya gelen  ve aktivistlerden oluşan “Kilometrelerce Gülücük” yardın kafilesinin de Gazze’ye girişine izin verilmişti.

Ayrıca Mısır Hastaneleri, geçen haftalarda Siyonist İsrail’in saldırıları ile Gazze’de Büyük Dönüş Yürüyüşünde yaralananlar için kapılarını açtığını da duyurmuştu.