Home / Filistin / Gazze / Gazze-Filistin Abluka / GAZZE’den Çıkışına İzin Verilmeyen 15 HASTA Vefat Etti
GAZZE'den Cikisina Izin Verilmeyen 15 HASTA Vefat Etti

GAZZE’den Çıkışına İzin Verilmeyen 15 HASTA Vefat Etti

Yılbaşından bu yana 15 hastanın işgal yönetiminden Gazze Şeridi dışında tedavi izni alamadığı için hayatını kaybettiği belirtildi.

İşgal güçlerinin Gazze Şeridi’ndeki hastalara yönelik gayri hukuki uygulamalarının sağlık durumlarını daha da kötüleştirdiğini ve acılarını artırdığını ifade edildi.

İşgal güçleri tedavi için Gazze Şeridi’nden Batı Yaka’ya, Kudüs’e ve 1948’de işgal edilen topraklara gitmek isteyen hastalara önceden izin almayı şart koşuyor.

GÖZAT  Gazze'ye Yeni ÖZGÜRLÜK FİLOLARI Organize Edilmeli

İşgal güçleri, çoğu zaman hastalara Gazze Şeridi dışında tedavi izni vermiyor veya izin vermeyi geciktiriyor ya da hastalara ve yakınlarına şantaj aracı olarak kullanıyor.

İşgal güçlerinin uygulamaları yüzünden Gazze Şeridi’nden en son iki kadın hastanın tedavi için dışarıya çıkamadıklarını ve vefat ettikleri belirtildi.

GÖZAT  HAMAS: Gazze Ablukası ABBAS ve İSRAİL'in İşi

Ayrıca işgal güçlerinin tedavi için Gazze Şeridi dışına çıkmasına izin vermediği 42 yaşındaki Kainat Mustafa Abdülvehhab Ca’rur’un Pazar günü hayatını kaybettiği ifade edildi.

26 yaşındaki Fatin Nadir Ahmed’in de işgal güçlerince Beyt Hanun “Erez” Kapısı’ndan çıkmasına izin verilmediği için geçen hafta Çarşamba günü Gazze’deki Er-Rantisi Hastanesi’nde vefat ettiğini açıklandı.