Home / Filistin / Gazze / Gazze-Filistin Abluka / Gazze BELEDİYE Hizmetleri YARIYA İndi

Gazze BELEDİYE Hizmetleri YARIYA İndi

Gazze Şeridi Belediyeler Birliği, Gazze Şeridi'nin tüm kentlerinde ve beldelerinde olağanüstü durum ilan ederek vatandaşlara verilen belediye hizmetlerinin yüzde 50 oranında azaltılmasına karar verildiğini açıkladı.

Gazze Belediye Başkanı Nizar Hicazi, Gazze’de düzenlenen basın toplantısında, yakıt krizi nedeniyle atık su arıtma tesislerinin çalışmaları durdurularak atık suların denize döküleceğini söyledi.

GÖZAT  Gazzeli Kanser Hastası Kadınlara Destek

Hicazi, elektrik kesintisinin günde 20 saate ulaştığını, dış yardımların ve projelerin finanse edilmesinin durduğunu, bu durumun temel hizmetleri olumsuz etkilediğini ve sağlık hizmetlerini tehdit ettiğini bildirdi.

Belediyelerin daha önce de hizmetlerini ve harcamalarını sınırlandırdığını, memur maaşlarının bir kısmının ödendiğini kaydeden Hicazi, bugün ise belediyelerin en küçük hizmetleri dahi veremez hale geldiğini ifade etti.

GÖZAT  SİYONİST İsrail GAZZE'nin Elektriğini Daha Da Kısacak

Hicazi, “Elimizdeki imkanlarla daha uzun süre hizmet verebilmek için hizmetleri yarıya indirmeye karar verdik” dedi.

Mevcut durumun daha fazla devam etmesi halinde büyük bir insani felaket yaşanabileceğine dikkat çeken Hicazi, belediye hizmetlerinin tamamen durmasının önüne geçmek için acil müdahale çağrısında bulundu.