Home / Filistin / Büyük Dönüş Yürüyüşü / GAZZE Balonları İSRAİL’de 3 Noktada Yangın Çıkardı

GAZZE Balonları İSRAİL’de 3 Noktada Yangın Çıkardı

İşgal rejimi kaynakları, Gazze Şeridi sınırına yakın Yahudi yerleşkelerinde üç ayrı yerde yangın çıktığını ve itfaiye ekiplerinin yangınlara müdahale ettiğini bildirdi.

İşgalcilere ait 0404 sitesi, Filistinli gençlerin Gazze Şeridi’nden uçurduğu yangın çıkaran balonların sınıra yakın yerleşkelerden Beeri’nin ormanlık bölgesinde yangına sebep olduğunu ifade etti.

Haberde, itfaiye ekiplerinin işgal ordusunun da yardımıyla alevleri kontrol altına alıp söndürmeye çalıştığı belirtildi.

İşgalcilere ait Hadshot 24 sitesinde yayınlanan haberde ise Nir Yitzhak ve Kerem Şalom bölgelerinde Gazze’den gönderilen balonlar sebebiyle yangın çıktığı kaydedildi.

İşgal ordusu sözcüsü dün yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’nin güneyinde yangın çıkarıcı balon uçuran bir gencin hava saldırısıyla hedef alındığını öne sürdü.

Gazze Şeridi’nden gönderilen balonlar ve uçurtmalar Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin başladığı 30 Mart’tan bu yana işgal altındaki topraklarda yüzlerce yangına yol açtı.

Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar işgalciler için kabus olmaya devam ediyor.

Uçurtmaların ve balonların çıkardığı yangınlar binlerce dönüm arazinin yanmasına ve işgalcilerin milyonlarca şikel zarara uğramasına sebep oldu.