GAZZE Ablukasına Karşı Yeni GEMİLER Yola Çıkıyor

Uluslararası Komite Başkanı Zahid Beyravi, Gazze Kuşatmasını Kırma Gemi Filolarının detaylarını ilan etti.

Beyravi Şehab Haber Ajansıyla yaptığı röportajında şunları belirtti: Yarın iki ana gemi Norveç ve İsveç’ten Kopenhag’a ulaşacak ve bu limanda bir gün kaldıktan sonra önümüzdeki cumartesi gece yarısı saat 03:00’de Almanya’daki seferinin ilk aşamasında diğer birkaç limana daha gidecek.

Beyravi şu hatırlatmada bulundu: İki küçük tekne de mezkur gemilere eşlik edip Avrupa’nın kanal ve nehirlerini geçecek. Bu gemiler “Filistin İçin Adil Bir Gelecek” mesajını taşıyacak.

Beyravi sözlerine şunları ekledi: Önümüzdeki iki ay zarfında gemilerin Gazze sahiline ulaşması bekleniyor, gemiler on Avrupa limanında duracak ve Gazze ve Filistin meselesini tanıtmak için siyaset ve medya faaliyetleri eş zamanlı olarak gerçekleşecek.

Gazze Şeridi Kuşatmasını Kırma Uluslararası Komitesi Başkanı ayrıca şunları belirtti: Bu gemilerden biri, başka ülkelerde yaşayan birçok Filistinli mülteciyi taşıyacak olan  ‘’Geri Dönüş Gemisi’’dir.

Bilindiği gibi Gazze Şeridi 11 yıldır Siyonist Rejim tarafından şiddetli bir kuşatma altında tutuluyor. Ebu Mazen (Mahmud Abbas) ve Siyonist Rejim, Gazze halkını boğmak için Özerk Yönetimden de istifade ediyor.