GAZZE’den ABBAS’ın İftiralarına Cevap!

Gazze bölgesindeki İçişleri Bakanlığı, Fetih örgütünün ortaya attığı Fetih mensubu yüzlerce kişinin gözaltına alındığı iddiasını yalanladı.

İçişleri Bakanlığı’nın sözcüsü İyad El-Bezm yaptığı basın açıklamasında; “Fetih örgütünün yaptığı iftiraları ve mensuplarından yüzlerce kişinin gözaltında tutulduğu iddialarını hayretle karşılıyoruz” dedi.

El-Bezm, Fetih mensubu bir tek kişinin gözaltında tutulmadığını dile getirerek; “Sadece 38 kişi genel düzen ve asayişle ilgili hususlarda ifade vermeye çağrılmışlardır. Onların da tümü serbest bırakılmıştır” dedi.

Fetih örgütünün sözcüsü Atıf Ebu Seyf bugün ortaya attığı bir iddiada örgütlerinin liderlerinden ve mensuplarından beş yüz kişinin dün akşamdan beri gözaltına alındıklarını ileri sürmüştü.

Fetih örgütünün böyle bir yalan ortaya atmakla Batı Yaka’da Abbas yönetiminin sabahın erken saatlerinden itibaren gerçekleştirdiği baskınları ve tutuklamaları perdelemeye, kendi zulümlerini böyle yalan ve iftiralarla gölgede bırakmaya çalıştığı anlaşılıyor.