GAZZE’de 7 Sağlık Merkezinde JENERATÖRLER Durdu

Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref El-Kudra konuyla ilgili yayınladığı bildiride, yakıt krizi nedeniyle jeneratörleri duran sağlık merkezlerinin Es-Surani Sağlık Merkezi, El-Komisyon Tıp Merkezi, Tıp Müessesesi, Gazze Sağlık İdaresi, Büyük Abesan Sağlık Merkezi, El-Atatira Sağlık Merkezi ve Engelliler Sağlık Merkezi olduğu belirtildi.

El-Kudra’nın aktardığına göre, Sağlık Bakanlığı’na bağlı Kriz Yönetimi Komitesi Gazze Şeridi’ndeki sağlık hizmetlerinin yakıt krizi nedeniyle daha önce görülmemiş bir şekilde kötü durumda olduğunu açıkladı.

Komitenin ayrıca yakıt krizinin çözülmesi için acil müdahale çağrısında bulunduğu ve elektrik dağıtım şirketinden hastanelere sürekli elektrik verilmesinin sağlanmasını istediği bildirildi.

Gazze Şeridi’nde sağlık hizmetlerinin sürekli gerilediğine dikkat çeken El-Kudra, Beyt Hanun Hastanesi’nin üç gün önce hizmetlerini durdurduğunu ve Ed-Durra Çocuk Hastanesi’ndeki hastaların da diğer hastanelere gönderildiklerini açıkladı.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü, “Birkaç saat sonra Akıl Hastanesi’ndeki jeneratör de yakıt yokluğu nedeniyle duracak” dedi.