Home / Filistin / Filistin Şehitler / GAZZE Halkı 3 ŞEHİDİ Toprağa Verdi

GAZZE Halkı 3 ŞEHİDİ Toprağa Verdi

Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün dünkü faaliyetlerine katılan ve işgal üçlerinin ateşiyle şehit olan üç Filistinli bugün öğleden sonra Gazze’de toprağa verildi.

Rafah’taki Şehit Ebu Yusuf En-Neccar Hastanesi’nden alınan cenazeler ailelerinin görmeleri için önce evlerine götürüldüler.

Dün işgal güçlerinin ateşiyle şehit olan sağlık görevlisi Abdullah El-Katati (22)’yi taşıyan konvoy önce Rafah’ın batısında bulunan Tel Sultan semtindeki evine gitti. Ailesinin son kez şehidi görmesinin ardından şehidin naşı cenaze namazı için Bilal bin Rabah Camii’ne götürüldü.

Şehit Ali El-Alul’un (55) cenazesi de Rafah’ın kuzeyindeki Hırbet El-Ades’teki evine getirildi. Ardından Bedr Camii’ne götürülüp cenaze namazı kılındı.

Dün ağır yaralanan ve bu sabah şehit olan Ahmed Ebu Luli’nin (40) cenazesi de omuzlarda taşınarak Rafah’ın doğusunda yer alan Şevke beldesine getirildi. Ailesinin son kez şehidi görmesinden sonra yine omuzların üstünde Bedir Camii’ne götürüldü.

Cenaze namazları kılınan şehitler kalabalık bir halk kitlesi tarafından son yolculuğa uğurlandı.

Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşü kapsamında dün yapılan faaliyetlere saldıran işgal üçleri 3 kişiyi şehit etti, 5’i ağır 307 kişiyi de yaraladı.