GAZZE 3 İsrail Ajanını İDAM ETTİ

Bakanlık, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, şeriatın ve dinin hükümleri, Filistin kanunları, vatanın ve vatandaşın hakkı uyarınca ve toplumsal güvenliği sağlamak için üç ajanın idam cezalarının infaz edildiğini açıkladı.

Bildiride, Gazze’deki Askeri Mahkeme’nin söz konusu ajanları vatana ihanet ve düşman lehine casusluk suçlarından idama mahkum ettiği, Askeri Temyiz Mahkemesi ve Yüksek Askeri Mahkeme’nin de idam cezalarını onadığı belirtildi.

GÖZAT  Gazze Başsavcısı: Ajanların İdam Cezası İnfaz Edilecek

Bildiride ayrıca idam cezalarının bütün hukuki süreç tamamlandıktan sonra ilgili mercilerin temsilcilerinin huzurunda infaz edildiği kaydedildi.

Gazze’deki İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı’nın bildirisinde bugün idam cezaları infaz edilen 55 yaşındaki A. M. 42 yaşındaki V. A. ile 32 yaşındaki A. Ş.’nin işledikleri suçlar hakkında da bilgi verildi.

GÖZAT  Heniyye: Fukaha Suikastının Failleri Kurtulamayacak

Açıklamada, Filistin anayasasındaki ilgili maddeye binaen idam kararının alındığı belirtilerek, “Ülkemizin ve vatandaşlarımızın hakkının yerine getirilmesi ve toplumun güvenliğinin sağlanması için işgal güçleri adına casusluk yapan 3 kişinin idam cezası infaz edildi.” ifadeleri kullanıldı.

GÖZAT  Gazze'de Ajanlara KISAS TALEBİ

İnfazın, Gazze’deki Arafat Polis Kompleksinde gerçekleştirildiği kaydedildi.

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı, Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları komutanlarından Mazin Fukaha’nın öldürülmesinin, İsrail ile iş birliği yapanlarla doğrudan ilgili olduğunu açıklamış ve olayın takipçisi olacaklarını bildirmişti.