GAZZE’de 200 Bin Müslüman İÇME SUYU Bulamıyor

Gazze Şu İdaresi yetkilisi Mahir Salim konuyla ilgili yaptığı açıklamada, siyonist rejim İsrail’in 13 mart tarihinde  içme suyu şebekesinde bazı tamirlerin yapılacağı bahanesiyle suyu kestiğini ve halen de bu durumun devam ettiğini ve bundan dolayı 200 bin Filistinlinin içme suyundan mahrum kaldığını bildirdi.

Salim, Gazze belediyesinin bu durum karşısında içmeye elverişli olmayan kuyulardan su çekerek su sorununu karşılamaya çalıştığını ve bunun da yeterli olmadığını bildirdi.

Bu arada işgal güçleri Nablus kentinin güneyindeki El-Leben Eş-Şarkiyye beldesine ve çevresine baskınlarını sürdürerek özellikle öğrencileri hedef almaya devam ediyor.

Filistinli öğretmen Üsame Drağime, işgal güçlerinin sürekli olarak beldeye paralel yol üzerinde durduğunu ve belde sakinlerine ve öğrencilere yönelik provokatif davranışlar sergilediğini söyledi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Drağime, işgal askerlerinin bölgede kurduğu kontrol noktasında onlarca öğrenciyi ve belde sakinini bir süre alıkoyduğunu, daha sonra üzerlerine ses bombası ve göz yaşartıcı bomba attığını, bombalardan çıkan yoğun gazdan çok sayıda kişinin etkilendiğini ifade etti.