GAZZE’de 123 Yeni OKUL İhtiyacı Var

Saydam, bu açıklamayı Filistin Bayındırlık ve İskan Bakanı Müfid El-Hasayine ile Gazze Şeridi’nde inşasını Umman Sultanlığı’nın finanse edeceği üç okulla ilgili düzenlemeleri görüşürken yaptı.

Filistin Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nın bakanlığıyla yaptığı işbirliğine övgüde bulunan Saydam, Filistin Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı’nın özellikle Gazze Şeridi’nde yeni okullar inşa etmeye ve mevcut okulları restore etmeye çalıştığını ifade etti.

Gazze Şeridi’nin öğrencilere sağlıklı ve güvenli eğitim imkanı sunmak için birçok okula ihtiyacı olduğunu kaydeden Saydam, cömert yardımları dolayısıyla Umman Sultanlığı’na teşekkür etti.

Filistin Bayındırlık ve İskan Bakanı Müfid El-Hasayine de okul inşası için çabaların yoğunlaştırılması gerektiğini söyledi.

Filistin Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı’nın eğitimin gelişmesi için gösterdiği çabaya övgüde bulunan El-Hasayine, Filistin’in çeşitli vilayetlerinde okul inşasında ve onarımında bakanlığının da Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı’yla işbirliği yaptığını açıkladı.