FKÖ’de Tek Adam Hastalığı Yaşanıyor

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), Filistin Kurtuluş Örgütü’ne (FKÖ), rolüne ve özgürlük programına yeniden itibar kazandırılmasını istedi.

FHKC, FKÖ’nün 55’inci kuruluş yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı bildiride, örgütün bugün olduğu gibi tek adam politikalarının esiri kalmaması gerektiğini ifade etti.

FKÖ’nün milli ve sosyal rolünün kayıp olduğuna işaret eden FHKC, Amerika’nın Filistin davasını tasfiye için gündeme getirdiği planı reddetme konusunda oluşan birliğin değerlendirilmesi çağrısında bulundu.

FHKC, milli misakıyla, özgürlük programıyla, rolüyle, ulusal ve sosyal göreviyle FKÖ’ye yeniden itibar kazandırılmasını istedi.

FKÖ’nün ıslah edilmesi gerektiğine işaret eden FHKC, bu konuda yapılan anlaşmaların uygulanması çağrısında bulunarak 2005 ve 2011’de Kahire’de imzalanan anlaşmaları, 2017’de Beyrut’taki toplantıda alınan kararları hatırlattı.

Birleştirici bir ulusal konseyin toplanarak bölünmüşlük haline son verilmesini isteyen FHKC, FKÖ’ye bağlı kurumlara da saygı duyulması gerektiğini belitti.

FHKC, FKÖ çatısı altında bulunan ve bulunmayan tüm gruplara seslenerek, örgütü savunmaları çağrısında bulundu.