FKÖ: İsrail Evleri De Anlaşmaları Da Yıkıyor

Filistin Kurtuluş Örgütü’nün (FKÖ) yürütme komitesi sekreteri Saib Arikat, terör rejiminin Doğu Kudüs’teki Filistin topraklarındaki son yıkım girişimlerine tepki göstererek, ‘Irkçı İsrail bu girişimiyle bütün anlaşmaları yok etmektedir’ dedi.

Arikat,  ırkçı İsrail’in Filistinlilerin evlerini yıkmasını kınarken, İsrail’in bu girişimleriyle  barış yolunda hiç bir ümit bırakmadığını söyledi.

İşgal güçleri erken saatlerde Kudüs’e bağlı Sur Bahir beldesinin Vadi Hıms Mahallesi’nde 100 daireyi yıkmaya başladı.

İşgal güçlerinin yıkım sebebiyle Sur Bahir beldesini giriş çıkışa kapalı askeri alan ilan ettiği kaydedildi.

İşgal polisinin sabah erken saatlerde mahalleyi kuşatarak ev sakinlerini dışarıya çıkardığı ve yıkılacak binalara dinamit yerleştirdiği bildirildi.

İşgal güçlerinin sabah saatlerinde Vadi Hıms Mahallesi’nde Amira, El-Etraş, Ebu Hamid ve El-Kisvani ailesine ait 4 binayı ve müstakil bir evi yıktığı ifade edildi.

İşgal rejimi yüksek mahkemesinin yıkılma kararı verilen evlerin sahiplerine evleri kendi elleriyle yıkmaları için verdiği süre Perşembe günü sona ermişti.

Vadi Hıms Mahallesi Sakinleri Komitesi Başkanı Hammade Hammade, yüzlerce polisin ve özel kuvvetler görevlisinin buldozerler ve patlayıcı uzmanlarıyla mahalleye baskın düzenlediğini söyledi.

Hammade, işgal güçlerinin Ebu Tayr Apartmanı’nı kuşattığını ve binayı boşalttıktan sonra havaya uçurduğunu ifade etti.