FKÖ – FETİH Yetkilisi GAZZE’yi Tehdit Etti!

Filistin Kurtuluş Örgütü ve Fetih Hareketi üyesi Saib Arikat’ın Gazze’ye yönelik mali yardımı durdurma tehdidine tepki gösteren Hamas liderlerinden Ebu Zehri; “Fetih hareketi bu tehdidi ile Gazze’de olası bir kurtuluşu istemediğini ve Gazze ambargosunun devamından yana olduğunu göstermiştir” dedi.

Resmi twitter hesabından tehditlere cevap veren Hamas yetkilisi; “Bu tehditler gösteriyor ki Gazze halkının çektiği acılardan ve mazlumiyetlerinden zevk alıyor ve Filistin halkını hiçbir şekilde önemsemiyorsunuz. İşgalciler ile aynı masada olanlara bu direnen millet izin Hakkı tanımayacaktır” dedi.

Diğer yandan Amerika’nın Filistinli Mültecilere Yardım Ajansında yapmak istediği değişikliğe söz konusu kurumdan tepki geldi. Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı, BM dışında hiçbir ülkenin bu kurumun yapısında değişiklik yapamayacağını belirtti.

Ayrıca Filistin’le İsrail Rejimi arasındaki ateşkes görüşmeleri için Mısır’ın başkenti Kahire’ye giden heyet Filistin’e geri döndü.

Hamas Kurban bayramı öncesinde yaptığı açıklamada; Gazze’ye yönelik kuşatmanın kaldırılması konusunda diğer tüm direniş güçleri ile ortak bir sonuca vardıklarını açıklamıştı.

Hamas yetkilileri ateşkes görüşmelerinde sona gelindiğini belirterek Gazze kuşatmasının kalkması ile görüşmelerin devam edebileceğini vurgulamaktalar.