FKÖ’den ARAP Rejimlerine İSRAİL Uyarısı!

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Konseyi Genel Sekreteri Saib Ureykat, İsrail’in Tel Aviv kentinde büyükelçilik açacak Arap ülkelerine meydan okuduğunu söyledi.

Katar‘da bulunan Ureykat yaptığı açıklamada, “İsrail ile ilişkileri normalleştiren Arap ülkeleri, Filistinlilerin kanının akmasında bir sakınca görmüyor demektir” dedi.

İsrail’in Tel Aviv kentinde büyükelçilik açacak Arap ülkelerine meydan okuyorum” ifadesini kullanan Ureykat, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımak isteyenlerin ise Hazreti Muhammed’in “isra” ve “miraç” hadisesini inkar etmiş olacağını dile getirdi.

Yüzyılın Anlaşması” adı verilen plana da değinen Ureykat, söz konusu planın ABD‘nin Kudüs‘ü İsrail‘in başkenti olarak tanıması, UNRWA yardımları durdurması ve Yahudi yerleşim birimlerini yasa dışı olarak nitelendirmeyi reddetmesi gibi pek çok düzeyde uygulamaya konulduğunu belirtti.

Ureykat ayrıca Filistin uzlaşısının hayata geçirilmemesi için Hamas’ı terörle damgalamaya çalışan karar tasarısı ve Gazze ablukasını sürdürmenin de söz konusu anlaşmanın bir parçası olduğunu vurguladı.

FKÖ Yürütme Konseyi Genel Sekreteri, olanların sorumlusunun Beyaz Saray olduğunu söyledi.