BİNLERCE Filistinli EL-AHMER’de Cuma Namazı Kıldı

Cuma hutbesini irad eden Kudüs ve Filistin Diyarı Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, Filistin topraklarını savunmak ve onu korumak için nöbet tutmanın önemine işaret ederek, Han El-Ahmer’in Kudüs’ün doğu kapısı olması nedeniyle büyük önem arz ettiğinden buradaki halka destek vermenin vacip olduğunu söyledi.

Han El-Ahmer’in kesinlikle zafer kazanacağını belirten Şeyh Hüseyin, Aksa kapıları konusunda zafer kazanan Kudüs halkının Han El-Ahmer savaşında da üstün geleceğini ifade etti.

Kudüs’ün yolculuk yapılan kutsal bir mekan olduğunu hatırlatan Şeyh Hüseyin, buranın İsra ve Mirac ile ilgili olduğundan akidenin de bir parçası olduğuna dikkat çekti.

Burada nöbet tutan ve işgal askerlerine karşı direnen halka da seslenen Şeyh Hüseyin “siz Kudüs ve Mescidi Aksa’yı savunma konusunda ümmetin öncülerisiniz” ifadesini kullandı.

İşgal rejimine mesaj veren Şeyh Hüseyin, bu toprakların Filistin toprağı olduğunu, burada yaratıldıklarını, saldırılar ne ölçüde olursa olsun direnmeyi sürdüreceklerini belirtti.

Şeyh Hüseyin İslam ümmetinden üzerindeki toz ve dumanı dağıtmasını, pusulasını Faruk ve Salahaddin’in tavsiyeleri üzerine Kudüs’e çevirmelerini istedi.