Filistinli Öğrenciler, İsrail Zindanında Siyonistler İle Çatıştı

Batı Yaka’nın Ramallah şehri yakınında İsrail’in Ofer askeri karargahı ve Ofer Cezaevi civarında, Beir Zeit Üniversitesi öğrencilerinin işgal zindanlarındaki esirlere destek amacıyla gösteri düzenlemeleri üzerine işgalci askerlerle Filistinli öğrenciler arasında çatışmalar meydana geldi.

Filistinli yüzlerce üniversite öğrencisi işgal zindanlarındaki Filistinli esirlerin ve özellikle de açlık grevinde olanların maruz kaldıkları uygulamaları protesto amacıyla gösteri düzenledi.

Toplanan öğrencilerin önünde konuşma yapan grup temsilcileri, esirler konusunun kırmızıçizgi olduğunu ve onların hayatlarına dokunulması durumunda işgal yönetiminin bedelini ödemek zorunda kalacağını dile getirdiler.

Konuşmacılar Filistin üniversitelerinin esirlerin özgürlüğe kadar mücadelelerine destek konusundaki sözüne bağlı kaldığını dile getirerek Filistin’deki siyasi çevreleri ve tüm grupları da esirlerin yanında durmaya ve onlara destek konusunda aralarında gerçek bir birlik oluşturmaya çağırdılar.

Gösteriye katılan öğrenciler Filistin direnişini ve özellikle de Gazze’deki direnişi, işgal zindanlarındaki Filistinli esirleri özgürlüklerine kavuşturmak için işgalci askerleri ve subayları esir etmeye çağıran sloganlar attılar.