Filistinli Mültecilere Yardım Kampanyası: Birbirine Şefkatli Ümmet

Kudüs ve Filistin’e Destek İçin Küresel Koalisyon ve Dışarıdaki Filistinli Alimler Heyeti, korona salgını karşısında Filistin mülteci kamplarına yardım amacıyla “Birbirine şefkat eden tek ümmet!” başlığıyla bir uluslararası kampanya başlattı.

Adı geçen küresel koalisyonun verdiği bilgilere göre koronavirüs krizi Filistin mülteci kamplarında ve Suriye’den çıkmak zorunda kalan Filistinlilerin yaşadığı kamplarda da etkisini gösterdi. Buralardaki ekonomik sıkıntılar daha da arttı. İnsanların durumları içler acısı.

Kampanyanın startı 17 Nisan 2020 tarihinde verildi. Ramazan ayının sonuna kadar yardımlar, bağışlar, zekat, sadaka, hibe ve adak kurbanları gönderimi devam edecek.

Kampanya dünyadaki değişik komisyonlarla, teşkilatlarla ve derneklerle birlikte yürütülüyor.

Koalisyon bu vesileyle yardım çağrısı yaparak; “Mü’minler, parçaları birbirini destekleyen sağlam bir bina gibidir” dedi.

Kudüs ve Filistin’e Destek İçin Küresel Koalisyon, Filistin mülteci kamplarına yardım amacıyla başlattığı kampanya için “Birbirine şefkat eden tek ümmet!” başlığını kullandığını çünkü ümmet kavramının derin anlamının darlıkta ve bollukta yardımlaşmaya ve dayanışmaya işaret ettiğini vurguladı.

Açıklamada bu ümmetin tek bir ümmet olduğu, birliğin bu ümmetin ana unsuru olduğu, bu birliğin de krizlerde, darlıklarda birbirlerine şefkat etmekle kendini göstereceği dile getirildi.