Filistinli Gruplardan Abbas Yönetiminin Kirli Siyasetine Tepki

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Merkezi Komite Üyesi Ahmet et-Tanani, Filistin hükümetini ve Filistin Kurtuluş Örgütü’nü eleştiri yağmuruna tuttu.

Komite üyesi et-Tanani yaptığı yazılı açıklamada, “Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Konseyi’nin süregelen suçlarına karşı susmak kabul edilebilir gibi değildir” ifadelerini kullandı.

Örgütün yürütme konseyi üyelerinin küçük hesaplar peşinde koştuğunu ve dar bir dünya bakışına sahip olduğunu söyleyen et-Tanani, “FKÖ yöneticilerinin, bütün örgütü, Filistin halkını en kötü durumlara sokan suni gündemlerine bağlamayı sürdürmelerine sessiz kalınamaz” şeklinde konuştu.

Yazılı basın açıklamasında et-Tanani, bu yönetimin (FKÖ), Filistin davasını tasfiye etmeye yönelik yapılan planlara karşı verilen mücadelede şu ana kadar gerçek manada bir katkıda bulunmadığının altını çizdi.

Et-Tanani, Filistin Kurtuluş Örgütü’nün (FKÖ), Siyonist İsrail’de ikisi geçen yıl olmak üzere üç erken seçime neden olan ve bir yılı aşkın süredir devam eden seçim sürecinde Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz’ın kazanması için adeta bahse girecek kadar sınırlarını aştığını kaydetti.

“FKÖ, Gantz’ın anlaşma masasına tekrar oturmayı kabul edeceğini umut ediyordu” diyen et-Tanani, İsrail’le yapılan hiçbir müzakereden sonuç alınamayacağını söyleyerek bu tür hayallerden vazgeçilmesi gerektiğini belirtti.

Son olarak Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Merkezi Komite Üyesi Ahmet et-Tanani, FKÖ yöneticilerine, tarihten dersler çıkartarak anlamsız ve faydasız işlerin peşinden koşmama çağrısında bulundu.

Netanyahu-Gantz koalisyon hükümeti

İşgalci İsrail’de ikisi geçen yıl olmak üzere üç erken seçime neden olan ve bir yılı aşkın süredir devam eden koalisyon krizi, Siyonist Başbakan Binyamin Netanyahu ile Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz’ın pazartesi akşamı “acil birlik hükümeti” kurulması konusunda gerekli anlaşmayı imzalamasıyla son bulmuştu.

Netanyahu’nun partisi Likud’un başını çektiği sağ blokta yer alan ve Filistin karşıtı görüşleriyle ön plana çıkan Siyonist partilerin tamamının yeni hükümette yer alması bekleniyor.