Filistinli Gençlerden, İsrail Askerlerine “Güzel” Karşılama!

İsrail ve işbirlikçileri direniş ruhunu öldürmek için büyük çabalar sarf etse de Filistinlilerin zihinlerinde ve özellikle de Kudüs’te ve beldelerinde direniş ateşi yanmaya devam ediyor.

İşgal güçleri dün akşam saatlerinde Kudüs’e bağlı El-İseviyye beldesine baskın düzenlediğinde belde sakini gençler işgal askerlerini kendilerine layık bir şekilde karşıladı.

Arap rejimleri liderleri işgal rejimi yetkililerini Bahreyn’in başkenti Manama’da ağırlarken El-İseviyye beldesi gençleri işgal askerlerinden birinin yüzünü kırmızıya boyadı.

Filistinli aktivistler, sosyal paylaşım sitelerinde belde sakini gençlerin üzerine attığı boyayla yüzü ve başı kırmızıya boyanmış bir halde El-İseviyye caddelerinde dolaşan işgal askerinin görüntülerini yayınladı.

Sosyal medyada hızla yayılan video görüntüleri işgal askerlerinin sosyal paylaşım siteleri kullanıcıları arasında alay konusu olmalarına yol açtı.

Bu arada, işgal güçlerinin dün gece El-İseviyye beldesine düzenlediği baskın sırasında bir otobüse plastik mermilerle ateş açması sonucu otobüste bulunan kadınların ve çocukların korku dolu anlar yaşadıkları belirtildi.

Kaynaklar, 100’den fazla işgal askerinin El-İseviyye beldesine baskın düzenlediğini ve caddelerde dolaştığını, araçları durdurarak ceza yazdığını, kimlik kontrolü yaptığını, belde sakini gençlerin de işgal güçlerine boya attığını söyledi.