FİLİSTİNLİ Gençler Kalkiliya’da İSRAİL Güçleriyle Çatıştı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, gençler belde girişinde mevzilenen devriyelere molotof kokteyli attı.

Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında çatışmaların yaşandığı ve çatışmaların belde merkezine kadar uzandığı, birçok kişinin işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği ifade edildi.

İşgal güçlerinin Filistinli genç Nidal Safvan Selim’i beldedeki evine baskın düzenleyerek gözaltına alırken, işgal güçlerinin günlük baskınları sebebiyle beldenin kızgınlıktan kaynadığı belirtildi.

Öte yandan, işgal güçlerinin dün öğle saatlerinde Kudüs kentinden bir genci üzerinde Filistin bayrağı bulunan bir elbise giydiği için gözaltına aldığı ifade edildi.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, işgal polisinin tişörtünde Filistin bayrağı bulunan gencin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin vermediğini ve genci gözaltına aldığını belirtti.

İşgal polisinin Filistinli genci Kudüs’ün Salahaddin Caddesi’ndeki karakola götürdüğü kaydedildi.

Gencin 1948’de işgal edilen topraklarda yaşadığı ve arkadaşlarıyla birlikte Mescid-i Aksa’da sabah namazı kıldığı, Mescid-i Aksa’dan çıktıktan bir süre sonda yeniden girmek istediğinde işgal polisinin elbisesindeki Filistin bayrağını gerekçe göstererek girişine izin vermediği belirtildi.