Filistinli Gençler İle Siyonist Güçler Arasında Çatışma

İşgal altında olan Kudüs’ün doğusundaki Konteyner askeri kontrol noktasında Mustafa Ureykat’ın Siyonist İsrail güçleri tarafından ateş açılarak şehit edilmesinin ardından, gece kentte işgal güçleri ile Filistinli gençler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.

Görgü tanıklarının belirttiğine göre, Siyonist İsrail güçleri, Filistinli gençlere karşı plastik merminin yanı sıra göz yaşartıcı gaz bombaları ve ses bombaları kullandı. Yaşanan çatışmalarda birkaç Filistinli genç boğulma tehlikesi geçirdi.

İşgal altında olan Kudüs’teki Filistinli Ulusal ve İslami Güçler, Ureykat’ın şehadeti münasebetiyle Ebu Dis beldesinde Perşembe ve Cuma günleri için genel yas ilan etti.

Ulusal ve İslami Güçler, zalimce işlenen bir suç olarak nitelediği Ureykat’ın şehadetinden Siyonist İsrail rejimini sorumlu tuttu.

Siyonist İsrail güçlerinin, ikindiye doğru Kudüs’ün doğusundaki Konteyner askeri kontrol noktasında ateş etmesi sonucu Mustafa Ahmed Ureykat şehit oldu.

Siyonist İsrail güçleri, geçen ay, Kudüs’te dur ihtarını anlamayan zihinsel engelli 32 yaşındaki İyad Hayri Hallak’ı da ateş açarak şehit etmişti.