Filistinli Gençler El-İseviyye’de Siyonist Güçlerle Çatıştı

İsrail işgal güçleri, işgal altındaki Kudüs’ün el-İseviyye beldesinde bulunan evine baskın düzenleyip arama yaptıktan sonra genç Filistinli Yezin Bessam Ubeyd ve küçük kardeşi Muhammed Hamza Ubeyd’i tutukladı.

El-İseviyye beldesinde dün gece İsrail işgal güçleri ile bölge halkı arasında çatışmalar yaşandı. Özellikle çatışmaların yoğun olduğu Ubeyd mahallesinde işgal güçleri, Filistinlilere ve mahalledeki evlere gerçek mermi ve göz yaşartıcı gaz bombaları ile ateş açarken, Filistinli gençler molotof kokteylleri ve havai fişeklerle işgal güçlerini ve İsrail askeri araçlarını hedef alarak yapılan saldırıya karşılık verdiler.

İşgal güçleri tarafından tutuklanan Yezin İmran Ubeyd ve Taha Âyiş Ubeyd isimli Filistinli gençler, birkaç saat boyunca gözaltında tutulduktan sonra beş bin şikel para cezası verilerek serbest bırakıldı.

El-İseviyye beldesindeki İzleme Komitesi, korona virüsü nedeniyle var olan bunca endişeye rağmen aralarında çocuk ve gençlerin de olduğu 30 Filistinlinin tutuklanmasına yol açan işgal güçleri tarafından neredeyse hemen her gün tekrarlanan baskın ve saldırıları kınadı.