Filistinli GENÇLER El-Halil’de Siyonistlerle ÇATIŞTI

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, Filistinli gençler Karmi Tzur Yahudi Yerleşkesi yakınlarında Yahudi yerleşimcilere ait bir otobüse üç molotof attı.

Saldırı üzerine otobüsün arka tarafının alev aldığı ve bölgeye gelen çok sayıda işgal askerinin çevredeki tarlalarda molotof atan gençleri aramaya başladığı belirtildi.

El-Halil’in kuzeyindeki Halhul beldesinin Ez-Zirve bölgesinde bu sabah erken saatlerde işgal güçlerinin baskın düzenlemesi üzerine çatışmalar yaşandı.

İşgal güçlerinin şehit Hamza Ez-Zemaira’nın evine baskın düzenlediği ve silah arama bahanesiyle evin altını üstüne getirerek eşyalara zarar verdiği bildirildi.

İşgal güçlerinin şehit Ez-Zemaira’nın evinden çıkmasının ardından Filistinli gençlerin işgal güçlerini taşladığı ve işgal askerlerinin de gençlerin üzerine çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığı ifade edildi.

İşgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan gazdan çok sayıda kişinin etkilendiği ve bombalardan birinin civardaki bir evin içine düştüğü, o sırada uyumakta olan ev sakinlerinin boğulma tehlikesi geçirdiği kaydedildi.

Yerel kaynaklar, ilk yardım ekiplerinin bölgeye geldiğini ve evi boşaltarak ev sakinlerine tıbbi müdahalede bulunduğunu söyledi.