Filistinli Esirlerin Açlık Grevi 11. GÜNÜNDE

Filistin halkından kalabalık bir grub dün Çarşamba günü 1948 yılında İsrail’in işgali altına geçen Hayfa’nın güneyinde toplanarak açlık grevine giden Filistinli esirlerle dayanışma içinde olduklarını bildirmenin yanı sıra bu esirlerin insani ve adaletli taleplerine destek verdiklerini bildirdiler.

İşgal hapishanelerinde tutuklu olan Fetih Hareketi Merkezi Komite üyesi Filistinli esir Mervan El-Bergusi, dünyadaki tüm parlamenterlere seslendi.

GÖZAT  Esirlerin Açlık Grevindeki KAHRAMANLIKLARI DESTEKLENMELİ

Dünyadaki tüm parlamenterlere, özellikle de insan hakları ve demokrasi sorunlarıyla yakından ilgili olduğunu iddia eden 47 ülkenin üyesi olduğu Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ne seslenen Bergusi hapishanelerde açlık grevine giren Filistinli esirlerin durumuna dikkat çekti.

Esaretteki Filistinli esirler ise açlık eylemlerini, kendi taleplerinin karşılanmasına kadar sürdürme konusunda kararlı olduklarını bildirdiler.

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD: Filistinli Esirlerin Açlık Grevinin TEK SONUCU ZAFER

Öte yandan işgal rejimi zindanlarındaki Filistinli esirlerin durumunu yerinde incelemek amacıyla Dünya Kızıl Haç Örgütünden bir heyet dün ilk kez siyonist rejim cezaevlerine girmeyi başarabildi.

1700 Filistinli esir eş zamanlı olarak 17 Nisan tarihinde açlık eylemi başlatmış bulunuyor.