Filistinli Esirlerden Toplu AÇLIK GREVİ Hazırlığı

Özgürlüğe kavuşmuş olan Filistinli esir Ali El-Hac, Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan Filistinli esirlerin milletvekili esir Mervan El-Bergusi liderliğinde, gasp edilmiş haklarının iade edilmesini talep ettiklerini ve büyük bir direniş için son hazırlıkları tamamladıklarını söyledi.

Gazze’nin orta kesiminde bulunan En-Nusayrat Mülteci Kampından olan Ali El-Hac (35) Siyonist işgal rejimi zindanlarında 13 yıllık hapis cezasını yattıktan sonra iki gün önce serbest kaldı.

GÖZAT  Filistinli Esirlerden Açlık Grevi Tehdidi

Filistinli esir El-Hac, “Açlık grevine başlamak için esirler son hazırlıklarını tamamladılar. Atmosfer çok zor. Birçok insan bizi açlık grevine iten sebepleri bilmiyor. Bu seferki açlık grevi Mervan El-Bergusi liderliğinde olacak. Dış dünyadan sorumluluk taşımasını ve davamızda bizi desteklemesini istiyoruz.

Esirler şu anda uyku sorununu nasıl çözeceklerini, nasıl hareket edeceklerini ve direnişi nasıl sürdüreceklerini konuşuyorlar. Esirler tamamıyla direnişe umut bağlamış ve ikinci bir Özgürler Vefası antlaşmasını bekliyorlar” dedi.

GÖZAT  Filistin İslami Cihad Esir Üyesi Açlık Grevine Başladı

Komutan Fukaha’nın şehit edilmesinin esirlerde büyük üzüntüye neden olduğunu belirten El-Hac, canilerin ve onların arkasında duranların cezalandırılması noktasında esirlerin hemfikir olduklarını hatırlattı.

Filistinli esirler gasp edilmiş haklarının iade edilmesi, gece baskınlarının ve çıplak aramaların son bulması, günlük hayat koşullarının iyileştirilmesi, esirlerle aileleri buluşturacak telefon sorununun çözülmesi için 17 Nisan’da bütün cezaevlerinde eş zamanlı olarak açlık grevi başlatmayı düşünüyorlar.