FİLİSTİNLİ Eski Esirler: MAHMUD ABBAS Tek Geçim Kaynağımızı Kesiyor

Özgürleştirilmiş eski esirler maaşlarının kesilmesine tepkilerini dile getirmek için düzenledikleri basın toplantısında kendilerine ve çocuklarına onurlu bir hayat imkânı tanınması, kendilerinin Filistin halkını savunmak amacıyla uzun yıllarını işgal zindanlarında tüketmelerine saygı gösterilmesi gerektiğini ifade ettiler.

GÖZAT  MAHMUD ABBAS Ekibinden Siyonist İsrail'e İHANET BAĞIŞI

Gazze’deki Kızılhaç binası önünde düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Maaşları Kesilen Özgürleştirilmiş Esirler Komitesi üyesi Mustafa Muslimani, özgürleştirilmiş esirlerin Filistin Yönetimi tarafından ödenen maaş dışında herhangi bir gelirlerinin olmadığına dikkat çekti.

Muslimani açıklamasında Gazze’nin yaşadığı böylesine zor şartlarda maaşlarının kesilmesinin bir suç olduğunu dile getirerek özgürleştirilmiş esirlere onurlu bir hayat imkânı sağlanması gerektiğini ifade etti.

GÖZAT  Mahmud Abbas En Başından Beri FİLİSTİN DİRENİŞİNE KARŞIYDI

Onlarca yıllarını işgal zindanlarında geçiren bu insanların maaşlarının kesilmesinden sonra yerine koyabilecekleri bir kaynaklarının bulunmadığını dile getirdi.

Mahmud Abbas yönetimi özellikle Gazze bölgesinde yaşayan özgürleştirilmiş eski esirlerin, uzun yıllar işgal zindanlarında kalmalarından dolayı bağlanan maaşlarının kesilmesini kararlaştırmıştı. Abbas yönetimi Gazze bölgesindeki memurların da yarısının maaşlarını ödemiyor.