Filistinli Alimler: Abbas-Fetih Yönetiminin İsrail İlişkisi CASUSLUK ve İHANET

Birlik, Gazze Şeridi’ndeki alimlerin düşmanla işbirliği yapan ve düşmanı dost gören herkesten uzak olduklarını ifade etti.

Filistin Alimleri Birliği, Dünya Alimler Birliği Filistin Şubesi’yle birlikte Gazze’de “Güvenlik Koordinasyonunun Şer’i Hükmü” konulu bir panel düzenledi.

Gazze’deki Filistin Alimleri Birliği binasında düzenlenen panele çok sayıda alim, toplumun önde gelen şahsiyetleri, muhtarlar ve ıslah komiteleri başkanları katıldı.

Filistin Alimleri Birliği Başkanı Mervan Ebu Ra’s, katılımcılara teşekkür ederek, düşmanla işbirliği yapan herkesin yargılanması gerektiğini belirtti.

Birlik üyesi Hasan El-Cucu da güvenlik koordinasyonunun Allah’a ve Rasulü’ne, Müslümanlara ve Filistin halkına ihanet olduğunu söyledi.

El-Cucu, Filistin Fetih-Abbas yönetiminin Siyonist İsrail ile sürdürdüğü güvenlik koordinasyonunun bir tür casusluk sayıldığını ve caiz olmadığını bildirdi.

Panelde konuşan alimler, işgal rejimiyle yapılan güvenlik koordinasyonunun Filistin davasına zarar verdiğine dikkat çekti.