Filistinli Aktivistlerden İsrail İle Normalleşme Karşıtı Kampanya

Suudi Arabistan milli takımının Filistin milli takımıyla oynayacağı maç için Kudüs kentine ulaşmasıyla eşzamanlı olarak Filistinli aktivistler, işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme girişimlerine karşı internette kampanya başlattı.

“Filistin işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme sahası değil” sloganıyla başlatılan kampanyaya öncülük edenler, sosyal paylaşım sitelerinde yayınladıkları ilanda, “Filistin sahası işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme topunun yuvarlanacağı ve Filistin davasını tasfiye planlarının hayata geçirileceği yer değil” dedi.

Aktivistler, “Sportif Normalleşme” etiketiyle gerçekleştirilecek kampanyanın akşam saat 20.00’de başlayacağını açıkladı.

Filistin Futbol Federasyonu Başkanı Cibril Er-Recub, Perşembe günü yaptığı açıklamada, Filistin’in “tarihi bir olaya” hazırlandığını belirtmişti.

Er-Recub, Filistin milli takımının 2022 Dünya Kupası ve 2023 Asya Kupası elemeleri kapsamında Suudi Arabistan milli takımını Kudüs’te konuk edeceğini söyledi.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas da Filistin ve Suudi Arabistan milli takımlarının ilk kez Kudüs’te karşılaşacak olmalarından memnuniyet duyduğunu dile getirdi.