Home / Filistin / Filistin İşgal / Filistinli Aileye Kendi Evi YIKTIRILDI!
Filistinli Aileye Kendi Evi YIKTIRILDI!

Filistinli Aileye Kendi Evi YIKTIRILDI!

Kudüs'e bağlı Beyt Hanina beldesi sakinlerinden Enis Numan Ğays, işgal belediyesine büyük miktarlarda para cezası ödememek için evinin bir bölümünü kendi elleriyle yıkmak zorunda kaldı.

Ğays, 40 metrekarelik eski evinin küçük gelmesi üzerine beş yıl önce evine ek yapmak zorunda kaldığını ifade etti.

GÖZAT  İŞGALCİLER Filistinlilere Ait 48 DÖNÜM Araziye EL KOYDU

Ğays, geçtiğimiz yıllar boyunca evine yaptığı ek bölmeyi ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıkması için birçok kez ihtarname aldığını söyledi.

Ğays, işgal mahkemesinin evine yaptığı eki yıkması yönünde karar verdiğini ve kendi elleriyle yıkmaması halinde hakkında hukuki ve idari işlem yapılacağını bildirdiğini, bunun üzerine evinin söz konusu bölümünü yıkmak zorunda kaldığını açıkladı.

GÖZAT  İSRAİL İşgalinden Bugüne 1 MİLYON FİLİSTİNLİ Tutuklandı

İşgal yönetimi tarafından para cezasına çarptırılmamak için beş yıl önce yaptığı ek bölümleri yıkan Ğays’ın eşi ve çocuklarıyla eski ve küçük evinde yaşamak zorunda olduğu belirtildi.

Kudüs’teki işgal belediyesi Filistinlileri evlerini kendi elleriyle yıkmaya zorluyor. Evin işgal belediyesi yıkım ekipleri tarafından yıkılması halinde ise ev sahibinden yıkım masrafları ve ceza adı altında yüksek miktarlarda paralar talep ediyor.