FİLİSTİNLİ 4 Esirin AÇLIK Grevi Sürüyor

İşgal zindanlarında tutulan Filistinli dört esir, idari hapis cezalarını protesto için başladıkları açlık grevi eylemlerini sürdürüyor.

İşgal rejimi cezaevleri idaresinin esirleri açlık grevine başladıkları için cezalandırdığı ve esirlerin eylemlerine zor şartlarda devam ettikleri ifade edildi.

Filistinli Esir Kulübü, işgal rejimi cezaevleri idaresinin açlık grevindeki esirlere bir dizi cezai yaptırım uyguladığını, açlık grevindeki esirleri diğer esirlerden ayırarak tecrit ettiğini, sürekli bir yerden diğerine naklettiğini, ailelerinin ziyaretine izin vermediğini ve avukatlarıyla görüşmelerini zorlaştırdığını bildirdi.

Esir Kulübü, cezaevlerinde gardiyanların da iradelerini kırmak için açlık grevindeki esirlere kötü muamelede bulunduğunu söyledi.

Esir Kulübü, açlık grevine başlayan esirlerin en eskisinin Nablus vilayeti sakinlerinden esir Hüsam Er-Rizze olduğunu ve 38 gündür açlık grevinde olduğunu ifade etti.

61 yaşındaki Er-Rizze’nin 19 Mart’tan bu yana açlık grevinde olduğunu belirten Esir Kulübü, geçen yıl 18 Nisan’da gözaltına alınan Filistinli esirin 11 yılı idari hapis cezasıyla olmak üzere işgal rejimi zindanlarında toplam 18 yıl esir tutulduğunu bildirdi.

Nablus vilayeti sakinlerinden 38 yaşındaki Muhammed Tabanca’nın 25 Mart’tan ve El-Halil vilayeti sakinlerinden üç çocuk babası 35 yaşındaki Hasan El-Uveyvi’nin 2 Nisan’dan bu yana açlık grevini sürdürdüğü kaydedildi.

El-Halil’e bağlı Dura kenti sakinlerinden on çocuk babası 32 yaşındaki Avde El-Hurub’un da 2 Nisan’da açlık grevine başladığı belirtildi.