FİLİSTİNLİ Kadına 15 Gün MESCİDİ AKSA Cezası!

İşgal polisi, Mescid-i Aksa’da gözaltına aldığı 1948’de işgal edilen topraklardaki Zülfe köyü sakinlerinden Münteha Emara isimli Filistinli kadını serbest bırakmadan hemen önce Mescid-i Aksa’dan 15 gün uzaklaştırma cezasıyla cezalandırdı.

Avukat Halid Zebarika, işgal polisinin öğle saatlerinden akşam saat 21:00’e kadar El-Kışla Polis Merkezi’nde sorguya çektiği Münteha Emara’yı serbest bıraktığını açıkladı.

Avukat Zebarika, Filistinli kadının geçen hafta Perşembe günü işgal polisine Kubbetu’s-Sahra Mescidi’nde karşı koymak ve dün de işgal polisinin çalışmasına engel olmakla suçlandığını ifade etti.

İşgal polisi dün Mescid-i Aksa’da Münteha Emara’nın peşine düşmüş ve Filistinli kadını El-Esbat Kapısı’ndan çıkarken gözaltına almıştı.

Avukat Zebarika, Münteha Emara’nın işgal güçlerince birçok kez gözaltına alındığını ve Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırıldığını söyledi.

Zebarika, işgal güçlerinin Filistinlileri Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya taşıyan otobüs ve taksi şoförlerini Münteha Emara’yı araçlarına almamaları yönünde tehdit ettiğini bildirdi.

İşgal güçlerinin tüm sesleri bastırmak ve hiç kimsenin itirazı olmadan işgalcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesini sağlamak istediğini ifade eden Zebarika, Mescid-i Aksa’nın tehlikede olduğuna dikkat çekti.