Filistin’in İran Elçisi: İmam Humeyni’nin Yolundan Gidilmeli!

Filistin’in İran Büyükelçisi, İmam Humeyni’nin görüşü ve İmam Hamanei’in önderliğine dayanan İslam ümmetinin birliğini, İslam ümmetinin ve Filistin’i kurtarmanın yolu olduğunu belirtti.

Filistin’in İran Büyükelçisi Selah el-Zevavi, İslami Cihad Hareketi eski Genel Sekreteri Dr. Ramazan Abdullah’ı anma töreninde, Dr. Ramazan Abdullah’ın birleştirici karakterini övdü ve tüm Müslümanları, İmam Humeyni’nin görüşleri ışığında bölgedeki Siyonist projeyle yüzleşmeye çağırdı.

Selah el-Zevavi yaptığı konuşmada, “Düşmanımız tüm tarihi Filistin’i istiyor. Suriye’yi, Ürdün’ü ve hatta Medine’yi bile istiyorlar. Hepimiz bu projeye karşı mücadele etmek zorundayız.” dedi.

Filistin’in İran Büyükelçisi, “İmam Humeyni’nin planı bu projeye karşı koymaktı ve bugün İslam İnkılabı Lideri aynı planı takip ediyor. Siz her ne kadar para harcasanız da, yapılması gereken en iyi şey bu olur.” diye belirtti.

Selah el-Zevavi, Batı’nın bölgedeki hedefinin ne olduğunu ise şöyle açıkladı; “Siyonist-Amerikan ittifakı neden bölgede gerginlik yaratmaya çalışıyor? Çünkü bölge ülkelerinin ayrılmasını ve bölünmesini istiyorlar. Abdulnasır, Irak ve Suriye ile birlik kurmak istediğinde, onu devirdiler ve birlik isteyen her ülkeye karşı geldiler. Eğer birlik olmazsak, Endülüs’ün kaderiyle karşı karşıya kalacağız.”