Filistin’i İşgal İçin İsrail’den 3 Askeri Emir!

İşgal yönetimi Beytlahim’deki Beyt Cala, Tegu’ ve Er-Reşayide beldelerinde Filistinlilere ait arazilere el koymak için üç askeri emir yayınladı.

Beytlahim’de Irkçı Ayrım Duvarı ve Yahudi Yerleşimiyle Mücadele Heyeti Sekreteri Hasan Bericiyye, ilk askeri emrin Beytiahim’in batısındaki Beyt Cala beldesi toprakları üzerinde kurulu tünel hizasındaki araziye el konulması için çıkarıldığını söyledi.

Bericiyye, El-Mahrur bölgesi 2 nolu havzada yer alan arazinin Beyt Cala ve El-Hıdır beldesi sakinlerine ait olduğunu ifade etti.

Araziye 60 nolu yolu genişletmek amacıyla el konulduğunu belirten Bericiyye, yüzlerce dönüm araziye daha el konulacağını kaydetti.

İkinci askeri emrin ise Er-Reşayide beldesindeki arazilere el konulması için çıkarıldığını söyleyen Bericiyye, üçüncü emrin de Tegu’ beldesindeki arazilere el konulması için çıkarıldığını bildirdii

Beytlahim vilayetinin son günlerde yoğun bir şekilde Yahudi yerleşimi faaliyetlerine maruz kaldığı ve söz konusu faaliyetlerin Beyt Cala’daki El-Mahrur bölgesiyle El-Hıdır, Nahhalin ve El-Velce beldelerinde yoğunlaştığı belirtildi.