Filistin’den UNRWA Öğretim Programına Tepki

Halk Meclisleri Yürütme Ofisi ve Öğrenci Velileri Merkez Yüksek Meclisi tarafından yapılan açıklamalarda, UNRWA tarafından, Filistinlilerin kimliklerini yok sayan bir öğretim programına geçilmesi girişimlerini protesto amacıyla önümüzdeki hafta içinde çeşitli protesto ve tepki faaliyetlerinin düzenleneceği ve bunların programının da ilan edileceği açıklandı.

GÖZAT  Kudüs Okullarında Genel Grev

Halk Meclisleri Yürütme Ofisi bugün (24 Mart Cuma) yaptığı basın açıklamasında “UNRWA’nın okullarında bizim ulusal kimliğimizi silmeye çalışan girişimler devam etmektedir” diyerek buna karşı protesto faaliyetlerinin olacağını vurguladı.

Açıklamada söz konusu öğretim programının Filistinlilerin ulusal kimliklerini silme, onların meşru haklarını ve özellikle de yurda dönüş haklarını görmezden gelme amaçlı adımların siyonist işgal rejiminin planlarıyla örtüştüğüne dikkat çekildi.

GÖZAT  Kudüslü Öğrencilerden Okullarını Kapatan İsrail'e Tepki

Halk Meclisleri Yürütme Ofisi ve Öğrenci Velileri Merkez Yüksek Meclisi tarafından yapılan açıklamalarda, UNRWA’dan ilköğretim dönemine ait eğitim öğretim programlarına açıklık kazandırılması talep edilerek, BM’nin 194 sayılı kararı doğrultusunda Filistinli mültecilerin yurda dönüş haklarını esas alan bir program uygulanması gerektiği vurgulandı.

GÖZAT  Filistinli Öğrencilere, İsrail İçin HAK İHLALİ BELGELEME EĞİTİMİ

Açıklamalarda öğrencilerin zihin yapısının şekillendirilmesinde Filistin halkının tarihinin ve medeniyetinin korunması, ulusal kültürünün güçlü bir şekilde verilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Açıklamalarda aynı zamanda BM’nin ve ona bağlı kurumların siyonist işgal rejiminin dayattığı programlara ve zorbalıklara sınır koyması istendi.