Filistin’deki Eylemlerde, BAE Bayrağı Ateşe Verildi

Filistin halkının terör rejimi İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında ilişkilerin normalleştirilmesine dair yaptıkları anlaşmaya tepkileri artarken Filistinliler dün Batı Yaka’da sözkonusu anlaşmaya öfkelerini bildirmek için BAE bayrağını yaktılar.

Filistin direniş grupları ve Filistin halkının sözkonusu anlaşmaya tepkileri devam ederken, Batı Yaka’da Filistinliler, düzenledikleri protesto gösterisinde,  BAE’nin Filistin halkı ve İslam ümmetini sırtından hançerlediğini bildirerek  BAE’nin bayrağını yaktılar.

Filistin Milli Girişim Hareketi genel sekreteri Mustafa el’Bergusi, sözkonusu zillet anlaşmasından yalnızca ABD başkanı ve siyonist İsrail başbakanının  çıkar sağlayacağını söyledi.

Bergusi, sözkonusu anlaşmayı BAE için rezalet ve haince nitelerken, BAE veliahtı Muhammed Bin Zaed ise geçen perşembe günü yaptığı açıklamasında, Trump ve Netanyanu ile yaptığı telefon görüşmelerinde Batı Yaka’nın ilhak edilmesinin durdurulması konusunda anlaştıklarını iddia etti.

Öte yandan Netanyahu ise Batı Yaka’nın ırkçı İsrail’e ilhakının askıya alındığına dair iddiaların doğru olmadığını ve bu sürece devam ettiklerini söyledi.