Filistin’de Korona Virüs Vakası 547’ye Yükseldi

Ramallah’taki Sağlık Bakanlığı sabah yaptığı açıklamada, el-Halil’de bir vatandaşın korona testi pozitif çıkmasıyla birlikte Filistin’de koronavirüs (Covid-19) vaka sayısının 547’e yükseldiğini duyurdu.

Filistin Sağlık Bakanı May el-Kile Bakanlığın Facebook resmi hesabı üzerinden yayınladığı kısa açıklamasında, el-Halil’de Negev Tavuk kesim mezbahasında çalışan bir vatandaşın korona salgınına yakalanması üzerine Filistin genelinde vaka sayısının 547’ye çıktığını söyledi.

Filistin Sağlık Bakanı May el-Kile dün yaptığı açıklamada, korona salgınına yakalanan 54 hastanın iyileşmesiyle birlikte Filistin genelinde şu ana kadar salgına yakalanıp da iyileşen hasta sayısının 222’ye yükseldiğini belirtti.

El-Kile yaptığı açıklamasında, iyileşen hastaların 47’sinin Ramallah’tan olduğunu 7’sinin de işgal altındaki Kudüs’ten olduğunu açıkladı.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında olağanüstü halin (OHAL) 5 Mayıs’tan itibaren bir ay daha uzatılmasına karar vermişti.