Filistin’de Korona Virüs Vaka Sayısı 108’e Yükseldi

Filistin’de Hükümet sözcüsü İbrahim Mulhem el-Halil şehrinde kaydedilen iki yeni korona virüsü vakasından sonra Filistin’deki vaka sayısının 108’e çıktığını belirtti.

Mulhem Filistin’de korona virüsü ile ilgili son gelişmeleri aktardığı basın açıklamasında, el-Halil şehrinde daha önce korona virüsü tespit edilen bir kadının 60 yaşındaki kocasının ve 24 yaşındaki oğlunun da virüse yakalandığı tespit edildikten sonra Filistin’de vaka sayısının 108’e çıktığını belirtti.

Yetkili açıklamasında ayrıca dün sabah alınan 15 test sonucunun yanı sıra Hazma beldesindeki tüm test sonuçlarının negatif çıktığına dikkat çekerek, halen incelenmekte olan 200 örneğin olduğunu ve kısa bir sürede sonuçlarının duyurulacağını bildirdi.

Dün erken saatlerde Filistin Hükümeti Başbakanı Muhammed İştiyye yaptığı açıklamada, el-Halil ve Kutna bölgelerinde iki yeni korona virüs vakasının kaydedildiğini açıklayarak vaka sayısının 106 olduğunu duyurmuştu.

Başbakan ayrıca, küresel salgının yaşandığı bir zamanda solunum cihazları ve test kitleri sağlamak için çalışmalar yürütüldüğünü, çeşitli tıp alanlarında uzmanlar, pratisyen doktorlar, hemşireler ve asistanların olduğu 51 yeni doktor istihdam edileceğini, devlet bütçesinin %50’den fazlasının bu alana ayrıldığını, bu nedenle acil durum bütçesi ile çalışılacağını, fakat bu ay herkesin maaşlarının ödeneceğini bildirdi.