Filistin’de Korona Virüs Sebepli 2. Ölüm Vakası

Filistin Hükümeti Sözcüsü İbrahim Mulhem, Hugo Chavez Hastanesinde, Tulkerem kentinin kuzeyindeki Sayda beldesinden olan ve Cenin’de ikamet eden 55 yaşındaki Neşet Naci Mahmud el- Müdellel adında bir vatandaşın koronavirüsü nedeniyle hayatını kaybettiğini böylelikle ölüm sayısının 2’ye yükseldiğini duyurdu.

Mulhem yaptığı açıklamada, virüsün vefat eden vatandaşa, Cenin’e bağlı Bertaa beldesinde çalıştığı şarküteri için satıcıdan et aldığı sırada temas yoluyla bulaştığını ve dört gün önce sağlık durumu nedeniyle Şehit dr. Sabit Sabit Hastanesinden Hugo Chavez Hastanesine nakledildiğini ve kronik hastalığı bulunduğunu bildirdi.

Mulhem, Filistin’de koronavirüs salgını patlak vermesinden bu yana virüsten kanyaklı 2 kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti.

Filistin’in yetkili makamları daha önce yaptıkları açıklamalarda, geçen ay kronik hastalığı bulunan Biddu beldesi sakini 60 yaşındaki bir kadının, oğlundan bulaşan koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini ve bunun Filistin’de virüs nedeniyle yaşanan ilk ölüm olduğunu açıklamıştı.

Mulhem açıklamasında, vefat eden ikinci kişinin naaşının öğleden sonra Tulkerem’in kuzeyindeki Sayda beldesinde, tedbirler alınarak virüs ölümleri ile ilgili müftü tarafından yayınlanan şer’i bir fetvaya uygun şekilde defnedildiğini söyledi.

Mulhem bu sabah, İşgal altındaki Batı Şeria’da üç yeni koronavirüs vakasının tespit edilmesi ile toplam da vaka sayısının 266’ya ulaştığını açıklamıştı.