Filistin’de Esir Kadınlar: Şehit Annesi – Eşi – Yaralı…

İşgal zindanlarından çıkmasından kısa bir süre sonra özgürlüğüne kavuşan kadın esirlerden olan Filistinli gazeteci yazar Lima Hatır işgal zindanlarındaki Filistinli esir kadınların şehit annelerinden, genç kızlardan ve yaralı kadınlardan oluştuğunu belirtti. Hatır, işgal zindanlarında oldukça zor şartlarda hayatlarını idame ettirmek zorunda kalan bu esir hanımların özgürlüklerine kavuşmayı beklediklerini ifade etti.

Hatır, işgal yönetiminin esir kadınların dünyayla irtibatlarını tamamen kestiğine ve gardiyanların kadın esirlere çok kötü muamele ettiklerine dikkat çekti.

13 ay zindanda tutulduktan sonra serbest bırakılan gazeteci yazar Lima Hatır; “Özgürlüğe kavuşmamdan dolayı sevincim eksik kalmıştır. Tüm esir erkekler ve esir kadınlar bu arada işgal yönetiminin bir ay önce tutukladığı oğlum Usame serbest bırakılıncaya kadar da tamamlanmış olmayacaktır” dedi.

Lima Hatır, direnişe destek veren yazılarından dolayı işgal yönetiminin kendisini tutuklamış olması sebebiyle yazı yazma işine de son vermeyeceğini, yazılarına devam edeceğini ifade etti.