Filistin’de Cuma Sloganı: Kahrolsun Bahreyn Çalıştayı!

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri devam ederken, Filistinliler Gazze Şeridi’nin doğusundaki sınır bölgelerinde gerçekleştirilen 64’üncü hafta gösterilerine katıldı.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti yayınladığı bildiride, Gazze Şeridi sakinlerini “Kahrolsun Bahreyn Çalıştayı” Cuması adıyla düzenlenecek gösterilere katılmaya davet etmişti.

Heyet, Filistinlilerden Gazze Şeridi’nin doğusundaki beş bölgede kurulu dönüş kamplarına gitmelerini, başta Yüzyılın Anlaşması ve Bahreyn Çalıştayı olmak üzere Filistin davasını tasfiyeyi hedefleyen projelere karşı olduklarını göstermelerini istemişti.

Bildiride ayrıca Filistinlilerin gösterilere kalabalık bir şekilde katılarak işgal rejiminin ve Amerika’nın Filistin halkını ve toprağını hedef alan planlarına, Yahudi yerleşimine ve Batı Yaka’daki Yahudileştirme faaliyetlerine karşı seslerini yükseltmeleri gerektiği ifade edilmişti.

Gazze ve Filistin halkı da bu çağrılara kulak vererek, yine kalabalık kitleler halinde bir yılı aşkın bir süredir devam eden Büyük Dönüş Eylemlerine katılım gösterdiler.