Filistin’de 1 Haftada 50 Noktada Çatışma – 1 Şehit

Geçtiğimiz hafta, işgal güçleriyle Batı Şeria ve Kudüs’te 50 noktada çatışma yaşandı. Çıkan çatışmalarda onlarca Filistinli yaralanırken bir Filistinli doktor şehit edildi.

18 Eylül Cuma günü 54 yaşındaki diş hekimi Nidal Muhammed Cebbarin, işten dönerken İsrail askerleri tarafından atılan ses bombasıyla şehit edildi.

Filistin Halk Direnişi Birleşik Komutanlığı tarafından yapılan bir günlük öfke çağrısı ardından Kudüs, Kalkilya, el-Halil, Beytülahim, Ramallah, Cenin ve Selfit’te toplam 14 noktada işgal güçleri ve Filistinler arasında çatışma yaşandı. Çok sayıda Filistinli biber gazından etkilenip boğulma tehlikesi geçirirken 3 Filistinli de plastik kaplı metal mermiyle yaralandı.

Perşembe günü Kudüs, Ramallah, Beytülahim, Cenin, Tubas ve Kalkilya’da 8 ayrı noktada işgal güçleri ve Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı.

Çarşamba günü, Kudüs, Ramallah, Nablus ve Kalkilya’da 6 farklı noktada çatışma gerçekleşti.

Diğer yandan işgal güçleri ile Filistinliler arasında Salı günü Nablus, Kudüs, el-Halil ve Ramallah’ın 7 farklı noktalarında çatışma yaşandı. Siyonist askerlerin silahlarına karşı Filistinli gençler Molotof ve havai fişek kullandı.

Pazartesi günü, Kudüs, el-Halil, Ramallah, Tulkerem, Nablus ve Kalkilya’da işgal güçleri ile Filistinli gençler arasında çatışma yaşandı.

Pazar günü el-Halil ve Ramallah’ta işgal güçleri ile Filistinliler arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada Molotof kokteyli kullanıldı.

Cumartesi günü ise Kudüs, el-Halil ve Kalkilya’da 3 ayrı noktada çatışma gerçekleşti. Çıkan çatışmada Molotof kokteyli kullanıldı.