FİLİSTİN Halkı “Yüzyılın Anlaşmasını” PROTESTO Etti

İşgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinde toplanan yüzlerce Filistinli ABD Başkanı Donald Trump’ın “yakın bir zamanda” açıklayacağı duyurulan ve “Yüzyılın Anlaşması” olarak nitelenen barış planına tepki göstermek amacıyla gösteri düzenledi.

Ramallah sokaklarında Filistin bayrakları ve plana karşı oldukları mesajının yer aldığı pankartlar taşıyan göstericiler Trump’ın fotoğrafını ateşe verdi.

Yürüyüşe katılan Fetih Hareketi Merkezi Konsey Üyesi Delal Selame, Filistin halkının birlik içerisinde “Yüzyılın Anlaşması” planına karşı koyacağını belirtti.

Düzenlenen gösterinin ABD ve İsrail yönetimine mesaj niteliğinde olduğunu dile getiren Selame, Filistin halkının sorununun uluslararası kararlar uyarınca çözümünde ısrarcı olacağını ve ilkelerinden vazgeçmeyeceğini söyledi.

Selame, önceki yıllarda Filistin davasını tasfiye etmeyi amaçlayan komploların Filistin halkı tarafından bozulduğunu hatırlatarak, “Filistin davasını ortadan kaldırmayı amaçlayan ve Filistin meselesini siyasi bir mesele olmaktan çıkarıp insani bir mesele haline dönüştürmeye çalışan ABD projesini de bozmaya gücü var.” mesajını verdi.