FİLİSTİNLİ Vekil: El-Arec’in Tutumu SAYGISIZCA!

El-Halil vilayetinin milletvekillerinden olan Nayif Er-Recub, Yerel Yönetimler Bakanı Elhamdallah Hüseyin El-A’rec’in yaptığı açıklamaların El-Halil’in halkına ve geçmişine karşı edepsizce ve provokatif olduğunu söyledi.

El-A’rec, görüntülü olarak kaydedilen bir açıklamasında Sosyal Güvenlik Yasası’na karşı tepki gösteren kitlesel hareketi organize edenlerin Kiryat Arba yahudi yerleşim merkezinde oturan yahudi yerleşimciler ve casuslar olduğu iddiasında bulunmuştu.

Nayif Er-Recub, Bakan El-A’rec’in sözlerine tepki amacıyla yaptığı açıklamasında onun sözlerinin aynı zamanda Filistin halkına karşı tehdit niteliği taşıdığını ve Filistin’in ulusal siyasi geleneklerine tamamen aykırı olduğunu dile getirdi. Er-Recub bu tür sözler sarf etmenin bir bakana yakışmadığını vurgulayarak hükümetin Filistin halkından ve onun saygın ailelerinden gelen taleplere uyarak onu derhal görevden alması gerektiğini söyledi.

Recub şöyle konuştu: “Eğer ortada kendine ve halkına saygı gösteren bir hükümet varsa halktan gelen istekleri yerine getirmesi ve Bakan El-A’rec’i görevden alması gerekir. Hatta El-Halil’de ikamet eden bir milyondan fazla insana yaptığı saygısızlıktan dolayı onu sorgulaması gerekir.”

Er-Recub, El-Halil’deki halkın ve özellikle de aşiretlerin ve siyasi akımların liderlerinin Bakan El-A’rec’i istifaya davet konusunda ısrarlı tavırlarını selamladığını, bu tutumun onlar için şerefli bir tutum olduğunu dile getirdi.