Filistinlilere Ait TESİS ve EVLERE Yıkım

İşgal güçlerinin bu sabah El-Halil’e bağlı Yatta kenti yakınlarında Filistinlilere ait mesken ve iş yeri olarak kullanılan birkaç binayı ruhsatsız inşa edildikleri iddiasıyla yıktığı ifade edildi.

Yatta’daki Yahudi Yerleşimine Karşı Ulusal Komite Koordinatörü Ratib El-Cubur, işgal ordusunun Yatta’nın doğusuna baskın düzenlediğini ve Yusuf Eyyub Ebu Arram’a ait odayı yıktığını söyledi.

El-Cubur, işgal güçlerinin Selame Et-Teymeyn ve Nayif Et-Teymeyn’e ait oto tamirhanesi ile tuvaletleri ruhsatsız inşa edildikleri gerekçesiyle yıktığını belirtti.

İşgal güçlerinin dün gece Beytlahim’in batısındaki El-Velce köyünden bir kadını ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle evini kendi elleriyle yıkmaya mecbur ettiği bildirildi.

El-Velce sakinlerinden aktivist İbrahim Avadallah, işgal güçlerinin bu sabah köye baskın düzenlediğini ve köy halkı evin içinde toplanmasına rağmen evi yıkmaya başladığını söyledi.

Avadallah, ev sahibi Haman Muhammed Er-Razim’in bunun üzerine buldozer getirerek 130 metrekare genişliğindeki evi kendisinin yıktığını belirtti.