EVİ Yıkılan ŞEHİT İçin YENİ Ev Yapılıyor

Siyonist işgal güçleri tarafından şehit edilen ve şehit edildikten sonra evi yıkılan Eşref Nualve’nin evini yeniden inşa etmek için Filistinliler yardım topladı.

Yapılan çağrı üzerine Batı Şeria’nın Tulkerem şehrindeki Filistinliler dün ikindiden akşama kadar Nualve ailesine ait divanda toplanıp ailenin yanında olduklarını gösterdiler.

Kaynaklar, Tulkerem’deki halkın şehit Nualve’nin evini yeniden inşa etmek için kurulan Yardım Fonu Komitesi’nin çağrısı üzerine Filistinliler Nualve ailesine ait divana akın ettiğini belirtti.

Filistinli halk, sivil toplum kuruluşlarının ve derneklerin şehidi sahiplendiklerini, onunla iftihar ettiklerini ve evinin yeniden inşası için yardımda bulunduklarını ifade etti.

İsrail güçleri, 7 Ekim’de Burkan sanayi bölgesinde 2 Yahudi yerleşimcinin ölümüyle sonuçlanan saldırının sorumlusu Eşref Nualve’nin evini yıkmak üzere Batı Şeria’nın kuzeyindeki Tulkerim kentinin Şuveyke Mahallesi’ne baskın düzenledi.

İşgalci İsrail güçleri, 7 Ekim’de Burkan sanayi bölgesinde 2 Yahudi yerleşimcinin ölümüyle sonuçlanan saldırının sorumlusu olduğunu iddia ederek şehit ettiği Eşref Nualve’nin evini baskın düzenleyerek yıkmıştı.