Home / Filistin / Filistin İntifada / FİLİSTİN’de Onlarca Genç GAZ İle Zehirlendi

FİLİSTİN’de Onlarca Genç GAZ İle Zehirlendi

Kudüs'ün kuzeydoğusundaki Şufat Mülteci Kampı'nda işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalarda onlarca kişinin bombalardan çıkan gazdan etkilendiğini bildirildi.

Şufat Kampı’ndaki Fetih sözcüsü Sair Fesfus, işgal güçlerinin kampa baskın düzenlediğini ve birçok evde arama yaptığını söyledi.

İşgal güçlerinin baskınının ardından kampta işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında çatışma çıktığını belirten Fesfus, işgal güçlerinin ses bombası ve göz yaşartıcı bomba kullandığını, Filistinli gençlerin de işgal güçlerine taş ve molotof kokteylleriyle karşı koyduğunu ifade etti.

Fesfus, onlarca Filistinlinin işgal askerlerinin attığı göz yaşartıcı bombalardan çıkan gazdan etkilenerek boğulma tehlikesi geçirdiğini kaydetti fakat sağlık durumları hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

İşgal güçlerinin Şufat Mülteci Kampı’na sık sık baskın düzenlediği ve söz konusu baskınlar sırasında işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında çatışmaların yaşandığı, çatışmalarda birçok Filistinlinin yaralandığı ve gözaltına alındığı belirtildi.