FİLİSTİN Medya-İletişim Kulübü: İSRAİL İle Normalleşmeye KARŞIYIZ!

Dünyanın dört bir yanından 65 ülkeden gelen 700’den fazla medya mensubu iki günlük çalışmalarda enformasyon alanında yaşanan baş döndürücü değişim karşısında Filistin davasının yaşadığı zorluk ve tehlikelere karşı yapılması gerekenleri masaya yatırma ve tartışma fırsatı yakaladı.

Sempozyumun sonunda alınan kararlarda Filistin’i ve Filistin davasını korumak için Siyonist rejimle enformasyon alanında normalleştirmeye karşı bir sözleşmenin benimsenmesi, Filistin davasını gözler önüne serecek Filistin film projesinin başlatılması, 10 dilde Filistin’i kısaca anlatacak projelerin de hayata geçirilmesi tavsiye edildi.

Yine çalışmanın sonunda Filistin Enformasyon Kılavuzunun hazırlanıp dağıtılması; bunun öncelikle politikalar, Kudüs, mülteciler ve esirlere muamele konularında hazırlanması tavsiye edildi.

Aynı şekilde dünyanın her tarafında Filistin konusunda eğitim faaliyetleri ve kursların yapılması tavsiyesinde bulunuldu.

Katılımcılar sempozyumda Filistin davasının medya olarak nasıl geliştirileceğini ve İsrail’in efsane ve anlatımlarına nasıl karşı konulacağını da tartıştılar.