Home / Filistin / FİLİSTİN Kızılayından TÜRKİYE Halkına Teşekkür
FILISTIN Kizilayindan TURKIYE Halkina Tesekkur

FİLİSTİN Kızılayından TÜRKİYE Halkına Teşekkür

Filistin Kızılayı Genel Müdürü Halid Cevde, abluka altındaki Gazzeliler başta olmak üzere Filistinlilere verdiği destek için Türk halkına teşekkür etti.

Antalya’da gerçekleştirilen Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu (IFRC) Genel Kurulu’na katılan Cevde açıklamalarda bulundu.

“Türk ve Filistin Kızılayları arasında güçlü bir işbirliği ve doğrudan iletişim var. Bu bağ Türk Kızılayı’nın Kudüs, Filistin ve Gazze’ye yaptığı yardımlarla örülüyor.” diyen Cevde, Türk Kızılayı’nın bayramda kurban keserek bölgedeki ihtiyaç sahiplerine dağıttığını hatırlattı.

“Uzun vadede açık bir strateji ve gerçek ihtiyaçlar üzerine inşa edilmiş bir işbirliği hedefliyoruz. Herhangi bir yardım yapılmadan önce tüm taraflarla koordine sağlanması gerekiyor.” diyen Cevde, Türk Kızılayı’nın Gazze ve Kudüs’teki yardımlar için yaptığı işbirliğinin çok şey ifade ettiğini kaydetti.

Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu Genel Kurulu, 190 ülkeden bin 500 iyilik elçisinin katılımıyla 5-11 Kasım tarihlerinde Antalya’da yapılıyor.